جراحی زیبایی پلک بالا

جراحی زیبایی پلک بالا جهت افتادگی پلک بالا و پف ایجاد شده در پشت پلک به کار می رود. پف پلک و افتادگی پلک با هم تفاوت دارند و روش های برش جهت جراحی در آن ها نیز متفاوت است. قبل از جراحی زیبایی پلک حتما باید به بیمار توضیح داده شود که جراحی جهت پف پلک انجام میگیرد یا افتادگی، زیرا برخی افراد فکر می کنند پف پلک همان افتادگی پلک می باشد. در واقع افتادگی پلک یعنی پلک واقعا افتاده است و به سمت پایین آمده و قسمتی از کره چشم و یا قسمت رنگی چشم و در برخی قسمت مردمک چشم را پوشش می دهد. در اصطلاح پزشکی به افتادگی پلک، پتوز گفته می شود.

جراحی زیبایی پلک بالا

معمولا شکایت افراد در مورد پلک بالا به این صورت است که اعلام میکنند در پلک بالا احساس سنگینی میکنند و خیلی اوقات ابروهایشان را بالا می دهند تا در این نقطه احساس سبکی کنند و یا ممکن است در برخی اوقات در دید به مشکل بر بخورند. به خاطر پفی که بالای پلکشان وجود دارد و یا اینکه احساس کنند که این پف بر روی مژه هایشان افتاده است. یا حتی ممکن است سر درد و ظاهر خسته را هم ذکر کنند.

با استفاده از جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا، می توان پف پلک بالا را بر طرف نمود و در صورتی که افتادگی پلک یا پوست اضافی نیز وجود داشته باشد می توان این مشکل را هم زمان در حین عمل اصلاح کرد. گاهی اوقات پوست اضافه در پلک بالا بر اثر افتادگی ابرو می باشد که باید توسط پزشک بررسی گردد. اگر فرد دچار افتادگی ابرو نیز باشد می توان عمل جراحی بالا کشیدن ابرو را نیز همزمان با جراحی پلک بالا انجام داد.

عمل جراحی زیبایی پلک بالا به صورت موضعی انجام میگیرد و نیازی به بی هوشی نیست. دکتر ابوالفضل رحیمی جراحی پلک را در مراکز جراحی مجهز با تمامی امکانات لازم انجام می دهد. در مراکز مجهز متخصص بیهوشی نیز در حین عمل حضور دارد  تا مراقب علائم حیاتی بیمار باشد احیانا اگر نیاز به داروی آرام بخش باشد، داروی آرام بخش به بیمار میدهد تا آرامش بیشتری داشته باشد و هرگونه  اقدامی که در جهت بهبود جراحی و وضعیت فرد لازم باشد در حوزه کاری خود برای بیمار انجام میدهد.

جراحی زیبایی پلک بالا

دکتر ابوالفضل رحیمی متخصص جراح پلک توصیه می کند جراحی پلک را به هیچ وجه در در مراکز و مطب ها و مراکز غیر مجهز انجام ندهید زیراجراحی پلک حدود یک تا یک و نیم ساعت به طول می انجامد و بنابراین این نکته مهم است که جراحی پلک در مکانی با امکانات کافی صورت بگیرد و مرکز مجهزی باشد. دکتر ابوالفضل رحیمی جراحی پلک را در مراکز مجهز انجام میدهد. شما عزیزان می توانید در این قسمت نمونه کارهای دکتر رحیمی را مشاهده نمایید و جهت تعییین نوبت و مشاوره از طریق اینستاگرام و یا شماره های درج شده بر روی سایت اقدام نمایید.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک بالا

 • در پایان جراحی زیبایی پلک محل برش و بخیه ها را چرب می کنند ودیگر نیازی به استفاده از پانسمان چشم نیست.
 • بعد از عمل احساس میکنید پلک ها تحت کشش می باشند و کمی درد نیز در ناحیه جراحی حس می شود که می توانید جهت رفع درد از مسکن های معمولی استفاده نمایید.
 • اگر دچار درد شدید در ناحیه پلک شدید حتما به پزشک خود اطلاع دهید
 • استفاده از کمپرس سرد ۱ تا ۲ روز بعد از جراحی
 • سعی کنید هنگام خواب از بالش اضافه در زیر سرتان استفاده نمایید
 • جهت رفع تورم و کبودی بعد از ۴۸ ساعت از جراحی می توانید از کمپرس گرم استفاده نمایید. میزان ورم در افراد مختلف متفاوت می باشد و اصولا بین ۲ تا ۴ هفته به طور کامل بهبود می یابد
 • وجود ترشحات خفیف و یا حالت چسبندگی در ۱ تا ۲ هفته بعد از عمل. که میتوان جهت رفع این مشکل از قطره های تجویز شده پزشک استفاده نمایید.
 • ممکن است در روزهای اول بعد از عمل ریزش اشک و تاری دید یا دوبینی و حساسیت به نور در فرد ایجاد گردد که به مرور زمان برطرف می شود
 • معمولا بخیه ها ۶ تا ۸ روز بعد از عمل کشیده می شوند و بعد از برداشتن بخیه کم کم تورم پلک ها نیز بهبود می یابد و فرد به ظاهر طبیعی خود باز می گردد

مراقبت های بعد از جراحی پلک

جراحی پلک که در اصطلاح پزشکی بلفاروپلاستی پلک شرقی نامیده می شود، همانند تمامی شیوه های جراحی دوره نقاهت و مراقبت های خاص خود را به همراه دارد. با رعایت اقدامات و مراقبت های گفته شده از سوی پزشک، دوره نقاهت آسان و در نتیجه کوتاه تری را خواهید داشت.
در این مقاله، به بررسی اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی پلک می پردازیم.
التهاب و قرمزی اطراف بخیه ها بعد از جراحی، کاملا طبیعی است. ممکن است برخی بیماران دچار ریزش اشک از چشم شوند.
در صورت خشک شدن چشم، استفاده از پماد و قطره به رفع این عارضه کمک می کند. برخی بیماران بعد از استفاده از قطره، از دو بینی شکایت می کنند که البته بعد از چند دقیقه برطرف خواهد شد.

مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک

بعد از انجام جراحی پلک بالا و پایین، احساس کشیدگی در چشم ها کاملا طبیعی است.
استفاده از پمادها جهت مرطوب نگه داشتن بخیه ها، به مدت چند روز توصیه می شود.
قرار دادن کمپرس یخ بر روی چشم ها از میزان التهاب پلک کم می کند.
استفاده از قطره های چشمی به رفع خشکی چشم کمک می کند.
یک هفته بعد از جراحی، انجام کارهایی مانند تماشای تلویزیون، مطالعه کتاب، کار با کامپیوتر و یا استفاده از لنزهای تماسی که باعث وارد آمدن فشار به چشم و خشک شدن آن می شود، ممنوع می باشد. معمولا بعد از جراحی، چشم ها خیلی زودتر از حالت طبیعی خسته می شوند.
استفاده از عینک آفتابی استاندارد تا چند هفته بعد از جراحی، به شدت توصیه می شود، با این کار از چشم ها در برابر نور خورشید و باد محافظت خواهد شد.
سه تا چهار هفته بعد از جراحی پلک، انجام هر گونه فعالیتی که باعث افزایش جریان خون به چشم ها می شود، ممنوع می باشد. مواردی مانند خم شدن، بلند کردن اجسام سنگین، فعالیت های ورزشی و یا حتی گریه کردن.
بخیه ها دو تا هفت روز بعد از جراحی کشیده می شوند.
دو روز اول بعد از عمل بخیه ها معمولا یک تا دو هفته بعد از جراحی پلک نیاز به استراحت دارد و توصیه می شود که پس از ۲ روز کارهای سبک را انجام دهد اما فشار به چشم وارد نشود.

مراقبت های بعد از جراحی پلک

طول دوره نقاهت جراحی پلک چقدر می باشد؟

معمولا دوره نقاهت و بهبودی جراحی پلک چند هفته ای طول می کشد. لازم است بعد از جراحی بیمار به میزان کافی استراحت داشته باشد. التهاب و قرمزی تا چند روز بعد از جراحی برطرف خواهد شد.
در برخی بیماران، طول دوره نقاهت کمی طولانی تر خواهد بود. اما نکته ای که وجود دارد این است که بیمار باید انتظارت واقع بینانه ای از جراحی داشته باشد و برای رسیدن به ظاهر دلخواه صبر کند.
با انجام جراحی پلک، ظاهر چشم ها و صورت جوان تر از قبل به نظر خواهد رسید و این دلیلی است که بسیاری از افراد خواهان انجام این جراحی هستند.

مراقبت های بعد از جراحی پلک

Source: https://www.docshop.com/education/cosmetic/face/eyelid-surgery/recovery

از منبع فوق و نیز توضیحات شفاهی جناب دکتر ابوالفضل رحیمی جراح و متخصص چشم و صورت استفاده گردیده است.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر درزمینه انواع جراحی های پلک و مراقبت های پس از آن باید به یک جراح پلک حاذق و باتجربه مراجعه نمایید تا شما را با انواع تشخیص و درمان های مناسب راهنمایی بفرمایید، ما در این مقاله جناب دکتر ابوالفضل رحیمی را که جراح پلکی خبره می باشد را معرفی می نماییم. راههای ارتباطی با دکتر رحیمی ۰۲۱۸۸۷۷۵۵۰۸ این شماره مطب  می باشد.

برخی از خدمات دکتر ابوالفضل رحیمی جراح پلک 

افتادگی پلک از نوع پتوز

سوالات متداول افتادگی پلک فوقانی

درمان افتادگی پلک مادرزادی پتوز

بهترین درمان افتادگی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک

راه های ارتباطی دکتر ابوالفضل رحیمی جراح پلک و فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم و صورت

تلگرام دکتر ابوالفضل رحیمی: dr_a_rahim

اینستاگرام دکتر ابوالفضل رحیمی: dr_a_rahim

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۷۷۵۵۰۸

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر ابوالفضل رحیمی جراح پلک

درباره مدیر سایت

2 دیدگاه در جراحی زیبایی پلک بالا
 1. سلام دکتر

  راستی شما جراحی پلک تو اصفهان هم انجام میدید؟ چون من ساکن اصفهانم وچشم راستم بخاطره تصادف کمی پایین اومده
  خیلی این موضوع منو اذیت می کنه
  نمونه کارای شما رو هم دیدم شما خیلی موفقید تو حیطه ای کاریتون و تعریفتون اینجا زیاده
  ممنون میشم جواب منو بدید
  زهرا توکلی از اصفهان


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • شانزده + 4 =

Call Now Button