09302727818 - 02188775508 info@doctor-rahimi.com

جراحی پلک، مزایا، معایب و هزینه های آن 

همیشه چشم ها نشان دهنده ی بسیاری از حالت های انسانی هستند، این چشم ها هستند که خوشحالی و شادی و یا ناراحتی و غم را بروز می نمایند. چشم ها اعضای مهمی در چهره هستند که می توانند سن شما را نیز نشان دهند.با دقت در چهره و چشم های یک فرد می توان حدس زد که وی چند سال سن دارد. افتادگی پلک و چشم ها یکی از دلایلی است که باعث می شود شما پیرتر از آنچه در واقع هستید به نظر بیایید. جراحی پلک یکی از تکنیک های بسیار کار آمد برای ایجاد جوانسازی و شادابی در حالت چشم ها است که می تواند جوانی ، زیبایی و جذابیت را به شما ارائه نماید . 

جراحی پلک چیست ؟

به کمک جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی پوست آویزان و افتاده پلک ها ( پلک بالا و پلک پایین) برش داده می شود و مجدد در محل مناسبی بخیه زده می شود.این جراحی تاری دید و پیری چهره را بر طرف می نماید و به عنوان یک روش موثر برای جوانسازی مورد استفاده قرار می گیرد . جراحی پلک به صورت کاملا تخصصی توسط جراح پلک انجام می شود که تاثیرات آن در روزهای ابتدایی بعد از عمل به خوبی نمایان می شود. 

بلفاروپلاستی، یکی از جراحی هایی است که امروزه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. دکتر ابوالفضل رحیمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم و صورت و جراح پلک در مورد سبک جراحی های امروز بیان داشته اند که بسیاری از جراحی های انجام شده در ایران به روش های قدیمی انجام می شود که از دید علمی مورد تائید نیست.

 

کلمه بلفاروپلاستی به معنی ساختن پلک و یا بازسازی پلک است اما عملا امروزه در عمل های زیبایی پلک و پف پلک استفاده می شود. ترجیحتا برای پلک بالا و پایین بخصوص برای افرادی که پف و چربی اضافه دارند این عمل استفاده می شود.

همانطور که در تصویر می بینید پلک ها به مرور زمان دچار افتادگی می شوند و چهره را غمگین و خسته نشان می دهند . 

 

جراحی بلفاروپلاستی تنها برای رفع پف پلک، چربی اضافی و یا افتادگی پلک استفاده نمی شود بلکه در برخی اوقات برای افرادی که از سن پایین مشکل ساختمانی پشت پلک دارند و یا از سن پایین پف پلک پایین دارند و نیاز به بازسازی پلک و اصلاح طرح چشم و پلک باشدنیز مورد استفاده قرار می گیرد.

به یاد داشته باشید که چشم ها مهم ترین عضو صورت برای زیبایی و جوانی شما به شمار می آیند. 

 

تاثیرات جراحی پلک 

در این بخش می توانید تاثیرات جراحی پلک در چشم های مختلف را مشاهده نمایید . بد نیست بدانید که عمل پلک بر روی پلک بالا و پایین قابل انجام است  و نسبت به شرایط فرد متقاضی ممکن است این عمل در پلک بالا، پلک پایین و یا هردو پلک انجام شود . 

پلک بالای چشم

جراحی پلک بالا

جهت افتادگی پلک بالا و پف ایجاد شده در پشت پلک به کار می رود. پف پلک و افتادگی پلک با هم تفاوت دارند و روش های برش جهت جراحی در آن ها تفاوت دارد. قبل از جراحی زیبایی پلک حتما باید به بیمار توضیح داده شود که جراحی جهت پف پلک انجام میگیرد یا افتادگی، زیرا برخی افراد فکر می کنند پف پلک همان افتادگی پلک می باشد. در واقع افتادگی پلک یعنی پلک واقعا افتاده است و به سمت پایین آمده و قسمتی از کره چشم و یا قسمت رنگی چشم و در برخی قسمت مردمک چشم را پوشش می دهد. در اصطلاح پزشکی به افتادگی پلک، پتوز گفته می شود.

پلک پایین چشم

جراحی پلک پایین

به طور کلی افرادی که بالای ۳۵ سال سن دارند و پوست پلک آنها دچار افتادگی شده است یا اینکه دچار پف زیر چشم هستند به منظور ایجاد تغییرات و از بین بردن ظاهر ناخوشایند می توانند از جراحی پلک استفاده کنند.جراحی زیبایی پلک تحت عنوان بلفاروپلاستی شناخته می شود، در افرادی که دچار چین و چروک پلک بالا هستند و پوست اضافه بر روی مژه آنها کشیده می شود مناسب است.در صورتی که افتادگی پلک به قدری باشد که میدان دید محیطی فرد تحت تاثیر قرار گرفته باشد این جراحی گزینه مناسبی خواهد بود.

 

جراحی پلک بالا و پایین

جراحی هر دو پلک

با گذشت زمان اطراف چشم چین و چروک ظاهر می شود و فرد دچار پف زیر چشم و افتادگی پلک چشم می شود. و یا برخی افراد به صورت مادرزادی دچار افتادگی پلک می باشند. جهت بر طرف کردن آن میتوان از جراحی پلک یا بلفارو پلاستی استفاده کرد. برخی افراد به خاطر افتادگی پلک جلوی دیدشان گرفته می شود و ممکن است فرد دچار سردرد گردد.در برخی از افراد نیاز است تا این جراحی به صورت هم زمان هم برروی پلک بالا و هم پلک پایین انجام شود . تشخیص نوع جراحی به عهده ی جراح پلک می باشد که نتیجه ای ایده آل و قابل قبول برای فرد در پی دارد.

مشکلات پلک بالا و پایین

 

معمولا شکایت افراد در مورد پلک بالا به این صورت است که اعلام میکنند در پلک بالا احساس سنگینی میکنند و خیلی اوقات ابروهایشان را بالا می دهند تا در این نقطه احساس سبکی کنند و یا ممکن است در برخی اوقات در دید به مشکل بر بخورند. به خاطر پفی که بالای پلکشان وجود دارد یا اینکه احساس کنند که این پف بر روی مژه هایشان افتاده است. یا حتی ممکن است سر درد و ظاهر خسته را هم ذکر کنند.

 

درست است که بلفاروپلاستی به عنوان یک عمل زیبایی ذکر می شود اما در واقع به این صورت نیست چرا که خیلی از اوقات از نظر کاربردی هم می تواند برای آنها مورد استفاده باشد. در برخی اوقات ممکن است آنقدر این پف زیاد باشد که جلوی دید آنها را بگیرد و یا سنگینی زیادی را ایجاد کند و یا میدان دید را محدود کند که جراحی پلک می تواند این مشکلات را رفع نماید.

 

مشکلات در پلک پایین به این شکل است که در اکثر مواقع پف و ظاهر خسته و یا بیمار اعلام می دارد که  افراد می گویند از آنها سوال شده آیا شما بیماری کلیوی دارید که پایین چشمتان به این شکل است و یا خیلی اوقات به افرادی مثال زده می شوند که پف پلک پایین دارند .

 

 

 

 

نتایج جراحی پلک  

همانطور که تصویر می بینید ، پلک ها در جراحی بلفاروپلاستی به راحتی به سمت بالا کشیده می شوند و قسمت هایی که دچار افتادگی شده اند به خوبی ترمیم می شوند . در جراحی پلک بالا و پایین شاهد جوانی و زیبایی چشم ها خواهیم بود. 

 

 

در این جراحی چربی های افتاده و پوست اضافه که در به رنگ بنفش نمایش داده می شوند برداشته می شوند و ابروها به مقدار بسیار کمی به سمن بالا لیفت می شود . 

 

 

نکات مهم در جراحی پلک 

 

قبل از هر جراحی باید ابتدا یک سری مسائل چک شود. در مورد جراحی بلفاروپلاستی ابتدا باید خشکی چشم، دید فرد، عصب های چشمی فرد بررسی شود .  اگر بیمار موردی از این بیماری های را دارد، در چه حدی است. آیا نیاز است ابتدا این مشکلات حل شود یا خیر. شلی پلک نیز جزو مواردی است که باید بررسی شود. در عمل جراحی پلک در افرادی که چشم بیرون زده و یا چشم گود رفته دارند باید نکات ریزی  رعایت شود. غده اشکی پشت پلک که در قسمت خارجی پلک فوقانی قرار دارد این مورد باید بررسی شود که  بیرون زدگی وجود دارد یا خیر. اگر شلی پوست وجود داشت باید برای اصلاحش بررسی های لازم انجام شود. نوع عمل و تصمیم گیری در جراحی متفاوت است. در افرادی که چشمشان بیرون زدگی دارد (البته در حد نرمال ، کسانی که بیماری دارند از این قائده مستثنی هستند) اگر دقت داشته باشید فاکتوری وجود دارد که از لبه استخوانی فوقانی چشم (لبه اوربیت) تا لبه تحتانی یک خطی کشیده، اگر کره چشم این خط رو لمس کند یا جلو خط باشد یا عقب خط باشد چشم شرایط خاصی پیدا میکند و در زیبایی شناسی آن، باید تصمیمات جداگونه ای در جزئیات عمل این افراد گرفته شود.

 

بنابراین به این صورت نیست که مریض به محض ورود به مطب مورد جراحی قرار گیرد و یا در بعضی از موارد دیده شده است که این عمل در مطب در عرض 10 دقیقه یا 20 دقیقه انجام می شود و این قابل ذکر است که عمل بسیار مفصل تر از این است که بخواهد در مطب و به سرعت انجام شود و بررسی های بسیار دقیق تری می خواهد. اگر ما نتوانیم برای هر کس شایسته خودش جراحی انجام دهیم طبیعتا عمل های موفقی هم نخواهیم داشت.

 

 

 

 

چشم زن

Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Curabitur arcu erat, accumsan id imperdiet et, porttitor

Covid-19 Alert

Sed ut perspiciatis, unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam eaque.

Not Your Typical Doctor’s Office

Not Your Typical Doctor’s Office

Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Curabitur arcu erat, accumsan id imperdiet et, porttitor

Covid-19 Alert

Sed ut perspiciatis, unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam eaque.

Our Services

Primary Care

Nurse Advice

Prenatal Care

Behavioral Health

Pharmacy

Why See a Family Practitioner

Sed ut perspiciatis, unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam eaque.

Support for All Ages

Sed ut perspiciatis Unde omnis iste Natus error sit Voluptatem Accusantium.

Personalize Care

Sed ut perspiciatis Unde omnis iste Natus error sit Voluptatem Accusantium.

A Lifetime of Trust & Records

Sed ut perspiciatis Unde omnis iste Natus error sit Voluptatem Accusantium.

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco."

Tom Clark

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco."

John doe

We’re Here Whenever You Need Us

Phone

(255) 352-6258

Open Hours

Mon – Wed: 10AM – 07PM
Thu – Sat: 08AM – 06PM

Address

1234 Divi St. #1000 San Francisco, CA 94220.
Call Now Button