09302727818 - 02188775508 info@doctor-rahimi.com
انتخاب برگه

برای دیدن نمونه کار های بیشتر جراحی پلک کلیک کنید

 

جراحی پلک (بلفاروپلاستی) یکی از جراحی هایی است که امروزه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. دکتر ابوالفضل رحیمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم و صورت و جراح پلک در مورد سبک جراحی های امروز بیان داشته اند که بسیاری از جراحی های انجام شده در ایران به روش های قدیمی انجام می شود که از دید علمی مورد تائید نیست. در ادامه به شرح مصاحبه دکتر رحیمی در ارتباط با جراحی پلک می پردازیم.

جراحی پلک (بلفاروپلاستی)

 

 

جراحی افتادگی پلک

 

پزشک مناسب جراحی بلفاروپلاستی

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی توسط چه پزشکی بهتر است انجام شود.

دکتر ابوالفضل رحیمی جراح پلک در این زمینه می فرماید: در حال حاضر علم خیلی تخصصی شده است.  در زمان های خیلی دور ما یک حکیم داشتیم که تمام قسمت های بدن را درمان می کرد. فلسفه، ریاضیات، علم موسیقی و بسیاری از علوم را می دانست و بر آن تسلط داشت.

اما با پیشرفت و گسترش علم ، تمامی علوم تخصصی شده است و دیگر یک نفر قادر به تحصیل در تمامی علوم نمی باشد. در گذشته های دور چشم پزشکی و گوش و حلق و بینی با هم یکی بود و یک پزشک تخصص هر دو مورد را داشت اما کم کم این دو معقوله از هم جدا شد و روز به روز علم تخصصی تر شد و هر کدام از این گرایش ها فوق تخصص های مخصوص خود را پیدا کردند و گرایش های متنوع به وجود آمد. بنابراین این موضوع که یک پزشک در حال حاضر بتواند همه کار انجام دهد توقع نادرستی است و امکان پذیر نمی باشد. بنده از زمانی که تخصص خود را گرفته ام دیگر در حوزه هایی که قبل ها در آن دوره دیده ام فعالیتی انجام نمی دهم به این دلیل که احساس میکنم باید افرادی در آن حوزه جراحی و یا فعالیت کنند که تخصص گذرانده اند و تخصصی تر می توانند مشکلات بیماران را رفع نمایند. بنده نیز بهتر است در حوزه خود جراحی رو انجام دهم و مثلا در حوزه بینی کسانی که تبهر بیشتری دارند و تخصصی بر روی بینی و جراحی بینی دوره خود را گذرانده اند این جراحی را انجام دهند.

این مورد در سمت ما پزشکان است که باید آن را مورد توجه قرار دهیم ولی در سمت بیمار، بیمارها باید بدانند که علم تخصصی شده است و بهتر است که هرکسی در قسمت تخصصی خاص خود فعالیت کنند. در واقع قسمت فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم یک گرایشی از چشم پزشکی هست که در واقع با این معقوله کار دارد و افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند در مورد این قسمت عمدتا کار میکنند  و تسلط بیشتری در این زمنیه دارند. بهتر است که کارهای ما به صورت تخصصی انجام شود. افراد بهتر است که برای جراحی های زیبایی  به دکتری مراجعه کنند که تخصص خاص در این حوزه دارند و توسط پزشک جراح پلک در آن حوزه جراحی شوند.

 

جراحی پلک (بلفاروپلاستی)  چیست؟

سوال: امروزه جراحی بلفاروپلاستی در جامعه بسیار شایع شده است. محبت کنید کمی در مورد این جراحی برای ما توضیح دهید.

کلمه بلفاروپلاستی از دو کلمه بلفارون و پلاست ساخته شده است که در معنی لغوی بلفارون یعنی پلک و پلاست به معنی ساختن است. در اصل کلمه بلفاروپلاستی به معنی ساختن پلک و یا بازسازی پلک است اما عملا امروزه در عمل های زیبایی پلک و پف پلک استفاده می شود. ترجیحتا برای پلک بالا و پایین بخصوص برای افرادی که پف و چربی اضافه دارند این عمل استفاده میشود.

جراحی بلفاروپلاستی تنها برای رفع پف پلک، چربی اضافی و یا افتادگی پلک استفاده نمی شود بلکه در برخی اوقات برای افرادی که از سن پایین مشکل ساختمانی پشت پلک دارند و یا از سن پایین پف پلک پایین دارند و نیاز به بازسازی پلک و اصلاح طرح چشم و پلک باشدنیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مشکلات پلک بالا و پایین

سوال: مشکلاتی که یک فرد در پلک بالا و پایین با آن مواجه خواهد شد چیست؟

معمولا شکایت افراد در مورد پلک بالا به این صورت است که اعلام میکنند در پلک بالا احساس سنگینی میکنند و خیلی اوقات ابروهایشان را بالا می دهند تا در این نقطه احساس سبکی کنند و یا ممکن است در برخی اوقات در دید به مشکل بر بخورند. به خاطر پفی که بالای پلکشان وجود دارد یا اینکه احساس کنند که این پف بر روی مژه هایشان افتاده است. یا حتی ممکن است سر درد و ظاهر خسته را هم ذکر کنند.

درست است که بلفاروپلاستی به عنوان یک عمل زیبایی ذکر می شود اما در واقع به این صورت نیست چرا که خیلی از اوقات از نظر کاربردی هم می تواند برای آنها مورد استفاده باشد. در برخی اوقات ممکن است آنقدر این پف زیاد باشد که جلوی دید آنها را بگیرد و یا سنگینی زیادی را ایجاد کند و یا میدان دید را محدود کند که جراحی پلک می تواند این مشکلات را رفع نماید.

مشکلات در پلک پایین به این شکل است که در اکثر مواقع پف و ظاهر خسته و یا بیمار اعلام می دارد که  افراد می گویند از آنها سوال شده آیا شما بیماری کلیوی دارید که پایین چشمتان به این شکل است و یا خیلی اوقات به افرادی مثال زده می شوند که پف پلک پایین دارند .

 

جراحی پلک

 

نکاتی که در جراحی بلفاروپلاستی پزشک به آن باید توجه کند.

قبل از هر جراحی باید ابتدا یک سری مسائل چک شود. در مورد جراحی بلفاروپلاستی ابتدا باید خشکی چشم، دید فرد، عصب های چشمی فرد بررسی شود .  اگر بیمار موردی از این بیماری های را دارد، در چه حدی است. آیا نیاز است ابتدا این مشکلات حل شود یا خیر. شلی پلک نیز جزو مواردی است که باید بررسی شود. در عمل جراحی پلک در افرادی که چشم بیرون زده و یا چشم گود رفته دارند باید نکات ریزی  رعایت شود. غده اشکی پشت پلک که در قسمت خارجی پلک فوقانی قرار دارد این مورد باید بررسی شود که  بیرون زدگی وجود دارد یا خیر. اگر شلی پوست وجود داشت باید برای اصلاحش بررسی های لازم انجام شود. نوع عمل و تصمیم گیری در جراحی متفاوت است. در افرادی که چشمشان بیرون زدگی دارد (البته در حد نرمال ، کسانی که بیماری دارند از این قائده مستثنی هستند) اگر دقت داشته باشید فاکتوری وجود دارد که از لبه استخوانی فوقانی چشم (لبه اوربیت) تا لبه تحتانی یک خطی کشیده، اگر کره چشم این خط رو لمس کند یا جلو خط باشد یا عقب خط باشد چشم شرایط خاصی پیدا میکند و در زیبایی شناسی آن، باید تصمیمات جداگونه ای در جزئیات عمل این افراد گرفته شود.

بنابراین به این صورت نیست که مریض به محض ورود به مطب مورد جراحی قرار گیرد و یا در بعضی از موارد دیده شده است که این عمل در مطب در عرض ۱۰ دقیقه یا ۲۰ دقیقه انجام می شود و این قابل ذکر است که عمل بسیار مفصل تر از این است که بخواهد در مطب و به سرعت انجام شود و بررسی های بسیار دقیق تری می خواهد. اگر ما نتوانیم برای هر کس شایسته خودش جراحی انجام دهیم طبیعتا عمل های موفقی هم نخواهیم داشت.

 

هزینه جراحی پلک

هزینه جراحی پلک به چه صورت است؟

دکتر رحیمی جراح پلک در ارتباط با هزینه جراحی پلک به این صورت بیان می کند که : خیلی اوقات افراد با من تماس گرفته و درخواست می کنند یک وقت عمل برای آنها بگذارم و یا قیمت جراحی پلک به چه صورت است. این کاملا اشتباه است و فرد باید حتما در ابتدا مورد بررسی قرار گیرد و تصمیم گیری در جراحی پلک هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و در مورد جراحی پلک هر فرد تصمیمات جداگانه ای گرفته خواهد شد. هزینه جراحی پلک را تنها می توان بعد از بررسی های کامل تعیین کرد.ممکن است فردی اصلا نیاز به جراحی پلک نداشته باشد یا در بررسی های اولیه نیاز به بلفاروپلاستی باشد اما با بررسی های کامل نشان داده شود که با یک عمل ساده تر مشکل حل خواهد شد. پس نمی توان هزینه جراحی بلفاروپلاستی را بدون معاینه و بررسی تعیین کرد.

نکته ای که خیلی اوقات میبینم و ممکن است اشتباه شود و خیلی از همکارای ما این اشتباه رو انجام میدهند این است که در پلک فوقانی پف مربوط خود پلک نباشد و به دلیل ابرو و افتادگی ابرو باشد. طبیعتا در این افراد اگر که پف پلک اصلاح شود و ابرو اصلاح نشود، افراد رضایت از عمل خود ندارند و نتیجه خوبی از عمل حاصل نمی شود. پس حتما باید بررسی انجام شود که علت این پف چیست و اصلاح در آن نقطه صورت بگیرد.

 

اقدامات قبل از جراحی پلک

قبل از عمل چه اقداماتی صورت میگیرد

  • حتما قبل از عمل باید عکس برداری صورت بگیرد. هم به عنوان مستند سازی و هم به عنوان دانستن جزئیات برای جراحی پلک این عکسبرداری مورد نیاز

وقتی همه معاینات انجام شد و عکسبرداری صورت گرفت برای روز عمل افراد باید به نکات زیر توجه کنند.

  • صورت هیچ گونه آرایشی نباید داشته باشد.

این عمل بیشتر در خانم ها به دلیل مراجعه بیشتر آنها صورت میگیرد (البته در آقایان هم مراجعه زیاد است اما به طور کلی این عمل در خانم ها شایع تر است.) و آنها حتما باید این نکته را در نظر داشته باشند که در روز عمل به هیچ وجه نباید کوچکترین آرایشی داشته باشند. در خانم ها وقتی صحبت از آرایش می شود این صحبت شنیده می شود که هیچ آرایشی نداریم ولی اگر در همان زمان چند عدد دستمال کاغذی را به صورت و چشم های این افراد بکشیم رنگی می شود. بنابراین حتما و مطلقا هیچ گونه آرایشی روی صورتشان نباید باشد. معمولا من توصیه می کنم که قبل از مراجعه حمام بروند .

  • مصرف دارو دو هفته قبل از جراحی ممنوع است و حتما باید پزشک در جریان مصرف دارو شما قرار گیرد

یکی از نکاتی که قبل از جراحی باید به آن توجه کنیم برخی از داروها را نباید بیمار قبل از جراحی استفاده کند. ممکن است برخی داروها حتی یک یا دو هفته قبل از جراحی نباید مصرف شود.داروهایی مانند آسپرین و این قبلی داروها نباید مصرف شود .

استفاده از این دارو ها باعث کبودی و خونریزی بیشتر و اختلال در حین عمل می شود. اگر بیمار از این داروها استفاده می کند باید دو هفته قبل از جراحی مصرف آن ها را قطع کند.

داروهایی مثل پروفن دیکلوفناک و این خانواده هم توصیه می شود که از روزهای قبل از جراحی پلک قطع شود و استفاده نشود.

به صورت کلی توصیه من به مراجعین محترم در مشاوره های قبل از جراحی پلک این است که حتما پزشک خود را از داروهایی که مصرف میکنند مطلع سازند .

این نکته هم قابل ذکر است که فرد باید بداند چه عملی انجام میدهد و توقعات نابه جا از جراحی پلک خود نداشته باشد. این موصوع بیشترین نارضایتی را به همراه دارد. وقتی ما تصور درستی از کاری که می خواهیم انجام دهیم نداشته باشیم و فکر کنیم که همه مشکلات ما با جراحی پلک برطرف خواهد شد مسلما نتیجه خوبی از جراحی خود نخواهیم داشت و رضایت مورد نظر حاصل نخواهد شد. مثلا خانم ها فکر نکنند که با جراحی پلک می توانند همسر پیدا کنند و یا آقایان فکر نکنند با جراحی پلک، مدیر فلان قسمت می شوند و همه به آنها توجه خواهند کرد و بهتر است خیالات واهی از جراحی پلک نداشته باشیم طبیعتا اگر از جراحی پلک انتظارات واقعی داشته باشیم طبیعتا نتایج بهتری خواهیم داشت.

 

همراه در جراحی پلک

آیا حضور همراه در عمل جراحی لازم است؟؟

حضور همراه در جراحی پلک حتما قانون نیست اما توصیه ما برای همه افراد این است که حتما برای عمل جراحی چه جراحی پلک و چه هر جراحی دیگری همراه حضور داشته باشد. در افراد جوان تر توصیه می کنیم حتما با خانواده خود پدر یا مادر حضور داشته باشند. اگر همسر دارند همسرشون حضور داشته باشد.

چرا حضور همراه لازم است؟

حضور همراه جنبه های مختلفی برای بیمار دارد. یکی از این جنبه ها، جنبه روحی و روانی است که برای بیمار دارد و می تواند از نظر روحی به بیمار کمک کند. جدا از این موضوع یک سری از کارها هست که باید توسط همراه انجام شود. مصلا رضایت هایی که برای جراحی پلک لازم است امضا شود بهتر است همراه به عنوان شاهد حضور داشته باشد و در جریان مسائل باشد.علاوه بر این همراه بیمار می تواند به بیمار کمک تا بتواند برای جراحی آماده شود. احیانا اگر بیمار چیزی نیاز داشت تهیه کنند. بعد از عمل ممکن است بیمار حواسش به مسائلی که برایشان توضیح داده می شود نباشد به خاطر اون استرس ها و تاثیر جراحی بر بیمار . همراه بیمار باید نکات براش توضیح داده بشه که چه مراقبت هایی رو رعایت کند یا نکند و یه سری نکات که باید بیمار بعد از عمل انجام بده معمولا به همراه بیمار توضیح داده میشه. توصیه اکید من اینه که همراه بیمار شخصی حضور داشته باشه و تحویل بگیره بیمار رو بعد از عمل برای بردن به خونه. اکثرا این اعمال در مراکز مجهز باید یکی دو ساعت قبل از عمل فرد مراجعه کند و حدود دو، سه ساعت بعد از عمل فرد ترخیص میشه و به منزل میره.

 

بیهوشی در جراحی پلک

آیا در جراحی بیهوشی لازم است یا خیر؟

جراحی پلک معمولا به صورت موضعی انجام می شود و نیاز به بیهوشی نیست اما شخصا تمامی جراحی پلک خود را در مراکز جراحی مجهز و فوق تخصصی انجام می دهم و این به خاطر وجود متخصص بیهوشی کنار بیمار در حین عمل است تا مراقب علائم حیاتی بیمار باشد احیانا اگر نیاز به داروی آرام بخش باشد داروی آرام بخش به بیمار می دهد تا آرامش بیشتری داشته باشد و هرگونه  اقدامی که در جهت بهبود جراحی و وضعیت فرد لازم باشد در حوزه کاری خود برای بیمار انجام می دهد. توصیه نمی کنم که در مراکز و مطب ها و مراکز غیر مجهز جراحی پلک انجام شود زیرا جراحی پلک حدود یک تا یک و نیم ساعت به طول می انجامد بنابراین مهم است که در مکانی با امکانات کافی صورت بگیرد و مرکز مجهزی باشد. بنده در یکی از مراکز مجهز حتما این جراحی رو انجام می دهم.

 

جراحی پلک بالا و پایین

برش های جراحی پلک

آقای دکتر محبت میکنید در مورد جراحی و برش های جراحی بلفاروپلاستی برامون توضیح بدید

بله. ابتدا باید نکته ای در ارتباط با برش در جراحی پلک اعلام کنم.

روش های برش در جراحی پلک

برش در جراحی زیبایی پلک می تواند به روش های مختلفی انجام شود. چاقو، لیزر و رادیوفرکانسی و یا حتی با الکتروکوتری می تواند ابزارهایی برای برش های لازم در جراحی پلک را باشد. نکته قابل ذکر این است که هر کدام از این روش ها مزیت ها و معایب خود را دارد و در نهایت یک سری محدودیت ها که باید به آن توجه کرد. در اصل برش در جراحی پلک بخش کوچکی از جراحی است. هرچند هر قسمت و بخش جراحی باید به درستی و خوبی انجام شود اما باید این مسئله را بدانید که وقتی صحبت از لیزر و یا روش های دیگر است فکر نکنیم که تاثیر فروانی در جراحی خواهد داشت و در اصل جراحی تاثیر می گذارد. خیر و این موارد بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و نقش حیاتی در کل جراحی پلک را ندارد. بلکه بخش کوچکی از جراحی پلک است. بنده نیز در جراحی های پلک از انواع روش ها بسته به نیاز بیمار و صلاح کار استفاده می کنم ولی آن قدرها که در تبلیغات به این موضوع اشاره می شود مهم نیست و این موضوع که این روش به آن یکی روش ارجعیت خاصی ندارد.

 

جراحی پلک بالا

جراحی پلک بالا معمولا به روش برش از روی پوست ( ترانسکوتینیوز) انجام می شود. در بیشتر مواقع که باید پوست را برداریم ما حتما به برش پوستی نیاز داریم. اما روش هایی هم وجود دارد که از پشت پلک در برخی از افراد که مشکل خاصی دارند برش انجام می شود که نیاز به برش از روی پوست نیست.

ما یک کلمه افتادگی پلک داریم که عوام به پف پلک هم افتادگی پلک می گویند. این نکته قابل ذکر است که افتادگی پلک عمدتا به دو مشکل در بین مردم معروف است، یکی پف پلک بالا است و دیگری افتادگی پلک. ولی در اصل افتادگی پلک در مواقعی گفته می شود که پلک افتاده و پایین تر از مکان خود قرار دارد و قسمتی از کره چشم و یا قسمت رنگی چشم و در برخی قسمت مردمک چشم  رو پوشانده است. در خیلی اوقات تنها یک پلک افتادگی دارد و در بیشتر مواقع هر دو پلک افتادگی دارند. در واقع ما به این مشکل که افتادگی واقعی پلک است پتوز می گوییم.

در هر حال به طور معمول اصطلاح مردم از افتادگی پلک، همان پف پلک است.ما باید به این موضوع هم دقت کنیم که در خیلی از اوقات افرادی که به ما مراجعه می کنند متوجه این موضوع نشده اند که یکی از پلک ها افتادگی بیشتری نسبت به پلک دیگر دارد و افتادگی هر دو مثل هم نیست. این غیر از تفاوت پف چشم است که خیلی اوقات وجود دارد و منظور از این موضوع لبه پلک فوقانی هم افتاده تر است و در واقع یک چشم کوچکتر از آن یکی چشم است . البته این تفاوت ها مهم است که دیده شود و بیمار یادآوری شود که این مشکل در شما وجود دارد. ممکن است این موضوع آنقدر کوچک باشد که نیاز نباشد فرد بداند یا تمایل نداشته باشد که آن قسمت اصلاح شود. اما به طور کلی  بعد از جراحی پلک که پف برداشته می شود و طبق عادتی که مردم دارند و بارها و بارها تو آینه نگاه می کنند و این تفاوت جزئی رو می بینند و تصور می کنند که این اختلاف به خاطر جراحی پلک ایجاد شده است. بنابراین لازم است که فرد قبل از عمل و بعد از عمل این را بداند که تفاوت چشم ها و غیر قرینگی از ابتدا بوده است و اگر مقدار آن زیاد و قابل توجه است و لازم دارد که اصلاح شود در حین عمل جراحی و یا در عمل جراحی جداگانه امکان اصلاح وجود دارد.

پس در پلک فوقانی معمولا ما برش از روی پوست در اکثر موارد داریم و این برش کمی بالاتر از خط مژه ها داده می شود و معمولا بین ۸ تا ۱۰ میلی متر با لبه پلک فاصله دارد. البته این متوسط اندازه است و در افراد مختلف متفاوت است و با توجه به شرایط بیمار این فاصله تعیین می شود. بعد از برش در پلک ، مقدار پوست اضافی و چربی های اضافی برداشته می شود. در بعضی موارد ممکن است به جای برداشتن چربی، مکان چربی ها را جا به جا کنیم و به این گونه فرم چشم را اصلاح نماییم. وقتی جراحی به اتمام رسید خیلی مهم است که هموستات و خون گیری انجام شود.

در مرحله آخر جراحی پلک محل برش داده شده توسط جراح پلک بخیه می خورد و جراحی پلک به اتمام می رسد.

البته قابل ذکر است جراحی پلک به صورت خلاصه توضیح داده شد. به طور قطع جراحی پلک جزئیات بسیار ریز و بیشتری دارد که هر جراح در جراحی خود به آنها توجه می کند.

 

جراحی پلک پایین

امروزه در مورد جراحی پلک پایین روشهای مختلفی وجود دارد و روش های قدیمی که برای جراحی پلک پایین صورت میگرفته است، روش هایی بود که از روی پوست و کمی پایین تر از مژه ها برش داده میشد و بعد از برداشتن پوست از بین عضله ای که در آن قسمت موجود بود (به نام عضله همروی) چربی ها تخلیه می شد. احیانا اگر پوستی هم اضافه وجود داشت برداشته می شد. این روش به نام روش اکسترنال بلفاروپلاستی شناخته می شود که جراحی پلک از بیرون انجام می شود. این روش جراحی پلک تحتانی در سالیان درازی مورد استفاده قرار میگرفته است اما در حال حاضر بین مسائل علمی از محبوبیت کمی برخوردار است. این روش جراحی پلک به دلیل عوارضی که بعد از عمل برای فرد ایجاد می کرد روز به روز از محبوبیتش کم شد. درست است که به طور کامل منسوخ نشده است و در برخی موارد ممکن است هنوز هم مورد استفاده قرار گیرد. از نظر علمی هم در بعضی مواقع ممکن است مورد تائید باشد. اما در کل خیلی از نظر علمی مورد تائید نیست و منسوخ شده است.

متاسفانه این را باید بگویم که ۹۵ درصد از اعمال جراحی پلک که در سطح شهر انجام می شود از این روش که روشی قدیمی در جراحی پلک است استفاده می شود.اینکه اعلام می کنیم از نظر علمی منسوخ شده است به این معنی نیست که در جامعه از این روش جراحی پلک استفاده نمی شود بلکه متاسفانه در اکثریت جراحی های صورت گرفته از این روش استفاده شده و رایج است. از عوارض این سبک جراحی این است که ممکن است پلک به سمت پایین کشیده شود و به اصطلاح اسکار در محل برش وجود داشته باشد. البته اسکار در خیلی از اوقات برطرف  می شود ولی معمولا کشیدگی وجود دارد.

روش پیشرفته تر برای انجام بلفارو پلاستی پلک تحتانی روشی است که از قسمت داخلی پلک تحتانی این جراحی انجام می شود که در اصل در این روش جراحی پلک  برش از داخل و پشت پلک انجام می شود و دیگر برشی از روی پوست نداریم. در روش نوین به دلیل برش از طرف پشت پلک، روش پیشرفته تری است و سالیان درازی هم هست که این روش وجود دارد و ما از آن استفاده می کنیم. البته خود این روش هم تکنیک های مختلفی دارد. در گذشته بیشتر رسم بر این بود که پف و چربی اضافه برداشته می شد و از بین می رفت و برشی هم در بیرون دیده نمی شد. کم کم این روش ها پیشرفت بیشتری کرد و من فقط آخرین متد را که در جراحی پلک تحتانی در حال استفاده است برایتان می گویم . اگر شما به پف پلک تحتانی دقت کرده باشید ما یک پف داریم و زیر این پف یک گودی وجود دارد که سمت بینی است و اسم آن شیار اشکی است که در خیلی از افراد اگر دقت کنید به همان اندازه پف موجود، این گودی وجود دارد. در حال حاضر دنیا در روش های پیشرفته به این سمت رفته است که بهتر است ما به جای اینکه قسمتی را برداریم که امکان ایجاد گودی را دارد، بیایم یک هم سطح سازی انجام بدهیم و در روش های خیلی پیشرفته که ما از آن استفاده میکنیم، از پشت پلک برش را انجام می دهیم و هم سطح سازی را در پلک به وجود می آوریم. ممکن است نیاز باشد که بخشی از چربی های اضافه برداشته شود، اما به طور کلی از قسمت هایی که چربی اضافی وجود دارد برداشته و در قسمت هایی که گودی وجود دارد این چربی ها را قرار می دهیم و گودی ها را با این  روش اصلاح می کنیم. این روش خیلی مزایا دارد و با اصلاح چربی ها و پر کردن قسمت های گودی هم پف و هم گودی ها برطرف خواهد شد. البته این روش بسیار پیشرفته ای است و افراد خیلی معدودی از این روش استفاده می کنند و آن چنان هنوز همه جا فراگیر نشده است و در حال حاضردر کنفرانس ها و مجامع علمی و همچنین در دانشگاه به افرادی که در حال گرفتن فوق تخصص این رشته هستند، این روش را آموزش می دهیم، به امید اینکه، این روش فراگیر شود و همه جراحان ما از این روش نوین و پیشرفته در جراحی های پلک استفاده کنند. هرچند علم همواره در حال پیشرفت است و روش های نوین دیگری وارد بازار می شود.

 

 

 

 

Call Now Button