09302727818 - 02188775508 info@doctor-rahimi.com
دکتر ابوالفضل رحیمی / جوانسازی و تزریقات زیبایی / لیفت پیشانی و بالا کشیدن ابرو ها
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

لیفت پیشانی و بالا کشیدن ابرو ها

مدت زمان مطالعه7 دقیقه

زیبایی و شادابی صورت برای بانوان از اهمیت زیادی برخوردار است به طوری که با مشاهده یک خط ریز بر پیشانی آن ها اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند. زمانی که پیشانی دچار افتادگی شود، یعنی در حال طی کردن روند پیری پوست است و در پس آن ابروها به سمت پایین افتاده شده و فرد دچار چهره ای عبوس می‌شود. حتما تاکنون شما هم نام لیفت پیشانی به گوشتان رسیده است و شاید برایتان سوال شده باشد که این روش به چه کار می‌آید؟ حال ما این مقاله را در جهت آشنایی شما با لیفت پیشانی که یکی از موثرترین روش های درمان چین و چروک و داشتن پوستی صاف و کشیده محسوب می‌شود، گردآوری کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا جزئیات استفاده از این روش را واضح شرح دهیم.

لیفت پیشانی چیست؟

گذشت زمان و افزایش سن موجب افتادگی پیشانی و ابرو ها می‌شود و ظاهر چهره فرد، فرمی دیگر به خود می‌گیرد که این امر کاملا طبیعی است زیرا پوست در حال طی کردن روند پیری بوده و به هر حال روزی این مورد را همه تجربه خواهند کرد. امروزه از روش هایی استفاده می‌شود که به از بین بردن اثر پیری کمک شایانی داشته و بافت های پیشانی را ترمیم و موجب بازگردانی به حالت نرمال نیز می‌شود. لیفت پیشانی که ممکن است بسیاری از افراد با عنوان لیفت ابرو از آن یاد کنند، اینگونه است که با کمک گرفتن از برش هایی ظریف به لیفت و بالا کشیدن پیشانی کمک شایانی به جوانسازی صورت خواهند کرد.

لیفت پیشانی چه زمانی توصیه می‌شود؟

برای افرادی مناسب است که افتادگی ابرو هایشان در حدی باشد که فرم چهره را تغییر دهد و نمونه ی چهره خسته یا ناراحت نشان دهد.

 • افرادی که به سلامت خود اهمیت می‌دهند.
 • وجود خطوط اخم عمیق حد فاصل ابرو ها
 • به وجود آمدن خط های ریز افقی در سطح پیشانی
 • به وجود آمدن تجمع سطحی از چربی ها در بالای پلک ها
 • دارای سلامت جسمی و عاری از بیمار ی های زمینه ای هستند.
 • به دلیل افتادگی سطح پیشانی در بالای پلک های خود احساس سنگینی دارند.
 • اشخاصی که در رابطه با اخذ نتیجه از جراحی ها انتظارات واقع بینانه ای دارند.

نکات مثبت جراحی لیفت پیشانی

 • بهبود افتادگی پلک
 • جوانسازی چهره فرد
 • رفع برخی از سردرد ها
 • تغییر موقعیت ایجاد شده برای ابروها

معایب عمل لیفت پیشانی

ابتدایی ترین موردی که برای جلوگیری از معایب باید به آن توجه داشت، انتخاب بهترین جراح برای انجام لیفت پیشانی است زیرا از حساسیت برخوردار است. در برخی موارد احتمال اینکه حین لیفت پیشانی نیز جراحی بلفاروپلاستی لازم شود، وجود دارد زیرا ممکن است بسته به شرایط فردی و میزان آسیب، لیفت درناحیه پیشانی نتواند به بهبود تجمع پوست و کیسه های اقتاده بر سطح پلک موثر واقع شود. تصمیم برای انجام هر گونه از روش های لیفت پیشانی امری کاملا شخصی است و ممکن است این عوارض برا شما نیز ایجاد شود:

 • ترومبوز
 • عارضه های جانبی بیهوشی
 • ریزش مو در نواحی بخیه ها
 • درد و کندی روند بهبود جای بخیه
 • احساس بی حسی در پوست سر تا دو هفته

مراحل انجام لیفت پیشانی

در ابتدا باید این مورد را بدانید که لیفت پیشانی در دسته جراحی های باز و جزراحی های آندوسکوپیک قرار داشته که بر سطح پیشانی انجام می‌شود. نوع روش انتخابی در جلسه مشاوره با پزشک برگزیده می‌شود.در ادامه هر یک از این روش ها را به طور جداگانه بازگو خواهیم کرد.

لیفت پیشانی به روش باز

در لیفت پیشانی به روش باز، بالای سطح پیشانی جایی که مو رشد کرده است، برشی ایجاد کرده و در مرحله بعدی پوست از روی سطح بافت های تحتانی برداشته می‌شود. سپس پوست اضافی حذف و برداشته می‌شود که این موجب رفع افتادگی ابروها شده و همچنین پیشانی به حالت قبلی و نرمال خود باز می‌گردد.

لیفت پیشانی با جراحی باز
لیفت اندوسکوپیک پیشانی

لیفت پیشانی به روش آندوسکوپی

در روش آندوسکوپیک لیفت پیشانی، در قسمت پوست سر برش های کوچکی توسط آندوسکوپ ایجاد می‌شود. در این روش به دلیل اینکه آندوسکوپ دارای لنز دوربین می‌باشد، بنابراین ساختارهای داخلی ناحیه پیشانی قابل مشاهده می‌باشد و در این صورت انجام روند، برای جراح ساده تر می‌شود. روش آندوسکوپ برای همه افراد توصیه نمی‌شود و در صورت صلاحدید در جلسه های مشاوره ای، این مورد به کار گرفته می‌شود.

لیفت پیشانی با برش محدود

در این تکنیک، در قسمت انتهایی جمجمه، برشی ایجاد می‌شود تا امکان بررسی ها بیشتر شود. یکی از مهمترین مزایی که برای این روش می‌توان در نظر گرفت، پنهان شدن برش در خط رویش مو می‌باشد و حتی برای آقایان که در ناحیه شقیقه خود دارای کم پشتی مو هستند، نیز مناسب است. اما باید این نکته را بدانید که لیفت پیشانی با این روش، در بالا رفتن سطح ابرو ها تاثیر فوق العاده زیادی ندارد اما چروک های اطراف چشم را به خوبی برطرف می‌کند.

لیفت پیشانی با برش محدود

نوع برش ها در لیفت پیشانی

برش ها در این روش بر اساس تکنیک انتخابی به گونه ای به کار گرفته می‌شود که هیچگونه جای اسکار و زخمی در ظاهر باقی نماند.

 • در لیفت پیشانی با جراحی باز، برش ها در ناحیه فوقانی در قسمت بالایی گوش ها ایجاد می‌شود که در نهایت مابین خط رویش موی آن ناحیه پنهان شود.
 • در آندوسکوپی لیفت پیشانی، در قسمت فوقانی سر، 3 برش کوچک ایجاد می‌شود که در هیچ صورت اسکار آن ها نمایان نمی‌شود.
 • در تکنیک لیفت با برش محدود، در قسمت شقیقه و گیجگاه برش هایی ایجاد می‌شو که کاملا پنهان هستند.

لیفت پیشانی همزمان با چه عمل های دیگری امکان پذیر است؟

همزمان با لیفت صورت انجام پذیر است.

همزمان با برخی از روش های جوانسازی پوست

همزمان با جراحی بلفاروپلاستی نیز امکان پذیر است و تاثیر دو چندانی ایجاد می‌کند.

مشاوره پیش از انجام لیفت پیشانی

جراح ابتدا در جلسات مشاوره ای با مراجعه کننده ، با بررسی سوابق و موارد دیگر در می‌یابد که آیا متقاضی لیفت پیشانی، کاندید مناسبی برای استفاده از این تکنیک می‌باشد یا خیر؟ در قدم بعدی مشاوره، با در نظر گرفتن میزان انتظارات، بهترین روش را انتخب می‌نمایند. شما باید در این جلسه مشاوره ای ، مواردی مانند سوابق بیماری، سوابق حساسیت به بی حسی یا بیهوشی، سوابق جراحی های گذشته و انتظارات خود از لیفت پیشانی را در اختیار پزشک قرار دهید.

لیفت پیشانی

اقدامات قبل از لیفت پیشانی

 1. انجام برخی از تست های آزمایشگاهی
 2. تهیه کمپرس های یخ برای بعد از لیفت
 3. قطع مصرف دارو های رقیق کننده خون
 4. عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی به مدت 4 هفته قبل از لیفت

مراقبت های بعد از لیفت پیشانی

 1. مصرف به موقع دارو های آنتی بیوتیک
 2. رعایت نکات بهداشتی از نواحی برش ها و زخم ها
 3. استفاده از کمپرس سرد برای رفع التهابات و کبودی ها
 4. رعایت تمامی مواردی که از جانب پزشک تجویز می‌گردد.
 5. بهتر است تا دو روز بعد از عمل لیفت پیشانی از استحمام خودداری فرماید.
 6. به مدت یک هفته فقط به حالت پشت خوابیده شود. به هیچ عنوان  به پهلو و روی شکم نخوابید.

مدت زمان ماندگاری چقدر است؟

قبل از انجام این روش باید بدانید که نتایج حدودا تا 6 ماه زمان می‌برد که کامل مشاهده شوند. برش ها تا این مدت کامل بهبود می‌یابند. چهره با گذشت این زمان طبیعی تر شده و از شدت بالا رفتن ابرو ها نیز کاسته می‌شود بنابراین نیازی نیست که فرد نگران این موضوع باشد. اما در ارتباط با ماندگاری باید ذکر کنیم که هر چه موارد مراقبتی بهتر رعایت شود، مدت زمان ماندگاری این روش نیز بالاتر می‌رود.

هزینه لیفت پیشانی

هزینه جراحی برای بهبودی افتادگی پیشانی و ابرو به مواردی از جمله: نوع روش انتخابی، بیهوشی یا بی حسی، تجهیزات استفاده شده و دستمزد پزشک و هزینه های بیمارستان بستگی د ارد. برای اطلاع از میزان هزینه ها می‌توانید به صورت حضوری مراجعه د اشته باشید تا بعد از معاینات، هزینه ها برآورد شود.

دکتر ابوالفضل رحیمی

دکتر ابوالفضل رحیمی

جراح و متخصص چشم
فوق تخصص (فلوشیپ) جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم و صورت از انگلستان
برچسب ها:
مقالات مرتبط

نتیجه ای یافت نشد

صفحه مورد نظر شما یافت نشد. جستجوی خود را اصلاح کنید، یا از ناوبری فوق برای یافتن پست مدنظر استفاده نمایید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.