09302727818 - 02188775508 info@doctor-rahimi.com
دکتر ابوالفضل رحیمی / مقالات / از جراحی زیبایی چه می خواهید ؟
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

از جراحی زیبایی چه می خواهید ؟

مدت زمان مطالعه3 دقیقه

از جراحی زیبایی چه می خواهید ؟

بیماری پس از جراحی پلک جهت رفع پف پلک ها که توسط جراح محترم دیگری انجام شده بود به من مراجعه کرد و شکایت از آن داشت که پس از جراحی اندازه دو چشمم (فاصله بین پلک بالا و پایین) با هم تفاوت کرده است. پس از بررسی عکس های قدیمی بیمار متوجه شدیم که اختلاف دو چشم از قبل وجود داشته است و به دلیل پف پلک و قدیمی بودن موضوع، بیمار به آ« توجه نکرده و پس از عمل به دلیل دقت زیاد، متوجه آن شده است و به دلیل پف پلک و قدیمی بودن موضوع، بیمار به آن توجه نکرده و پس از عمل به دلیل دقت زیاد، متوجه آن شده است. یکی از وسایل خوب برای مشخص شدن عدم قرینگی بدنتان عکس های گرفته شده از خودتان به خصوص عکس های بزرگ شده و بدون روتوش است.در این مقاله می پردازیم به اظهارات دکتر ابوالفضل رحیمی متخصص جراح پلک در رابطه با اینکه شما باید قبل از جراحی پلک و یا هر جراحی دیگر هدفتان را مشخص کنید و بدانید که از جراحی زیبایی چه می خواهید ؟

از جراحی زیبایی چه می خواهید ؟

از جراحی زیبایی چه می خواهید ؟

واقعیت این است که یکی از شایع ترین علل ناامیدی و نتیجه نگرفتن از عمل زیبایی برآورده نشدن انتظارات بیمار است. اگرچه گاهی اوقات این مساله به خاطر انتظارات بیمار است. اگرچه گاهی اوقات این مساله به خاطر نتایج ضعیف و تصور جراح است ولی علت اصلی معمولا انتظارات غیر واقع گرایانه مراجعان است.

باوجود پیشرقت های فوق العاده در جراحی زیبایی هنوز هم محدودیت هایی وجود دارد. هیجان زدگی و احساسی شدن سبب می شود که انتظاراتتان غیر واقعی گردد. متاسفانه گاهی این توهم و توقعات از طرف پزشکان نیز دامن زده می شود و قول ها و وعده هایی به بیمار داده می شود که یا امکان پذیر نیست یا صد در صدی نیست. این کار خلاف حرفه پزشکی است و مطمئنا موجب مشکلات بعدی خواهد شد.

اگر تصور شما این است  که جراحی زیبایی زندگی شما را دگرگون خواهد ساخت، جراحی نکنید. جراحی زیبایی زندگی شما را زیر و رو نخواهد ساخت، تنها قیافه و یا ظاهر جسمانی شما را تغییر می دهد و سبب میشود درک بهتری از وجود خویش داشته باشیدو احتمالا اعتماد به نفس بالاتری پیدا کنید ولی این شما هستید که زندگی تان را چه آگاهانه و چه نا آگاهانه در سر می پرورانید. مطمئنا جراحی پلاستیک به نارضایتی شما منجر خواهد شد. در این صورت به جای انجام جراحی صبر کنید صادقانه انتظارات خود را شناسایی کنید و به مسایل واقعی موجود در زندگی تان بپردازید، و بدانید که از جراحی زیبایی چه می خواهید ؟ مثلا به عدم قرینگی در صورت و بدن توجه کنید.

 

عدم قرینگی در بدن

ما از کودکی صورت و ظاهر خود را دیده ایم و به آن انس گرفته ایم لذا گاهی اوقات به عدم قرینگی ها در بدن توجه نداشته و اصلا متوجه آن نشده ایم.عدم قرینگی ها بین دو طرف بدن امر شایعی است. افرادی هستند که اندازه دو چشم آنها، شکل ابروی آنها و یا قسمت های دیگر بدن آنها با هم متفاوت است. یکی از کارهایی که شما ممکن است برای آن مراجعه نمایید اصلاح عدم قرینگی ها است. البته گاهی اوقات بیمار به دلیل جراحی دیگری مراجعه می کنند و تازه بعد از عمل متوجه عدم قرینگی می شود و فکر می کنند که این اتفاق به علت جراحی است.

 

راه های ارتباطی دکتر ابوالفضل رحیمی جراح پلک و فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم و صورت

تلگرام دکتر ابوالفضل رحیمی: dr_a_rahim

اینستاگرام دکتر ابوالفضل رحیمی: dr_a_rahim

شماره تماس: 02188775508

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر ابوالفضل رحیمی جراح پلک

دکتر ابوالفضل رحیمی

دکتر ابوالفضل رحیمی

جراح و متخصص چشم
فوق تخصص (فلوشیپ) جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم و صورت از انگلستان
مقالات مرتبط
قوز قرنیه چیست؟

قوز قرنیه چیست؟

قوز قرنیه، زمانی اتفاق می‌افتد که سطح جلویی شفاف و گنبدی شکل چشم شما نازک می‌شود و به تدریج به سمت بیرون به...

مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک

جراحی پلک در دسته جراحی های زیبایی می‌باشد اما به اندازه جراحی سایر اندام ها سخت و دشوار نیست اما چون با چشم...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.