09302727818 - 02188775508 info@doctor-rahimi.com
دکتر ابوالفضل رحیمی / مقالات / نحوه جراحی لیزیک
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

نحوه جراحی لیزیک

مدت زمان مطالعه3 دقیقه

نحوه جراحی لیزیک

تصمیم گیری برای امکان انجام عمل لیزیک پس از معاینات کامل چشم پزشکی و عکسبرداری های لازم و پس از اینکه مطمئن شدیم که عمل جراحی برای بیمار امکان پذیر است و احتمال خطر کم میباشد صورت می پذیرد
زمانی که بیمار امکان عمل لیزیک را بعد از انجام دادن معاینات لازم و گرفتن عکس های لازم  توسط جراح داشته باشد عمل لیزیک برای این افراد صورت می گیرد .
در این جراحی معولا از لیزری به نام لیزر اگزایمر استفاده می شود که لیزر بسیار دقیقی است و می تواند برش های بسیار ظریفی داشته باشد بعنوان مثال با یک لیزر اگزایمر می توان روی یک موی سر یک نوشته ای را با اندازه های میکروسکوپی حک کرد و این لیزر بسیار برش ها و استفاده های ظریفی دارد.

معمولا بیمار در زیر این دستگاه لیزر اگزایمر در حالی که هشیار است دراز میکشد، مدت زمان این جراحی طولانی نیست و بسیار کوتاه است  و معمولا قبل از عمل لیزیک یک قطره بی حس کننده ای داخل چشم ها ریخته می شود و بدلیل اینکه در حین جراحی پلک زده نشود و تکان نخورد یک وسیله ای که موجب می شود که چشم باز بماند و پلک ها از هم فاصله پیدا کنند گذاشته می شود و سپس این اشعه لیزر به روی قرنیه تابانده می شود.درواقع جراحی لیزری که باید انجام شود با حد ظرافت خیلی بالا انجام می شود.

جراحی لیزیک
در لیزیک بیمار به یک نقطه نورانی نگاه می کند و در طول این عمل لیزر به چشم تابانده می شود و بعد از فاصله کوتاهی که این اقدام برای دو چشم بیمار  انجام شد بیمار می تواند برخیزد و با پاهای خود می تواند اتاق عمل را ترک نماید. البته ممکن است بیمار  در ساعت ها و روزهای اول اشک ریزش و درد مختصر داشته باشد، که این امر طبیعی می باشد .

نتیجه عمل جراحی لیزیک

در چند هفته و روزهای اول بیمار باید حتما توسط پزشک جراح معاینه شود و روند بهبودی کنترل شود. اگرچه بطور کلی هیچ روشی را در پزشکی اجازه نداریم که صد در صد روش موفقی بدانیم . ولی جراحی لیزیک روشی است که بیش از 20 سال مورد تایید انجمن غذا و داروی آمریکا (FDA)  ) که  بسیار معتبر است می باشد. معمولا انجمن غذا و داروی آمریکا (FDA) زمانی  روشی را تایید می کند که مراحل آزمایشی را گذرانده باشد و اطمینان حاصل شده باشد. در روز های اول ممکن است که بیمار احساس تاری دید، اشک ریزش، احساس سوزش ،درد، احساس جسم خارجی در داخل چشم و خشکی داشته باشد که این موارد عمدتا در چند روز اول وجود دارد.
البته تحقیقاتی که در زمینه خشکی چشم انجام شده است در یک سال اول بخصوص در 3- 4 ماه اول پس از عمل مشاهده شده است که اگر  خشکی چشم وجود داشته باشد به مقدار کمی تشدید می شود البته این خشکی چشم بسیار خفیفی است به همین علت پزشک معالج دارو و  قطره های اشک مصنوعی در اوایل دوره بهبودی برای بیمار تجویز می کند . احتمال عوارض در این جراحی بسیار ضعیف می باشد.

با تشکر مدیریت سایت دکتر ابوالفضل رحیمی

برخی دیگر از خدمات دکتر رحیمی :

جراحی پلک

درمان افتادگی پلک

دکتر ابوالفضل رحیمی

دکتر ابوالفضل رحیمی

جراح و متخصص چشم
فوق تخصص (فلوشیپ) جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم و صورت از انگلستان
مقالات مرتبط
قوز قرنیه چیست؟

قوز قرنیه چیست؟

قوز قرنیه، زمانی اتفاق می‌افتد که سطح جلویی شفاف و گنبدی شکل چشم شما نازک می‌شود و به تدریج به سمت بیرون به...

مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک

جراحی پلک در دسته جراحی های زیبایی می‌باشد اما به اندازه جراحی سایر اندام ها سخت و دشوار نیست اما چون با چشم...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.