09302727818 - 02188775508 info@doctor-rahimi.com
انتخاب برگه

کاهش تورم بعد از بلفاروپلاستی

کاهش تورم بعد از بلفاروپلاستی

تورم، یکی از عوارض طبیعی جراحی پلک (بلفاروپلاستی) می باشد. این تورم طی ۴۸ تا ۷۲ ساعت بعد از جراحی به بیشترین حد خود می رسد و بعد از چند روز برطرف خواهد شد. معمولا بعد از گذشت یک هفته بخش وسیعی از تورم از بین می رود، البته ممکن است بعد از گذشت شش تا دوازده هفته مقداری تورم باقی مانده باشد که به مرور بهتر نیز خواهد شد.

در این مقاله، به بررسی راه های موثر در کاهش میزان تورم بعد از جراحی پلک و تسریع روند بهبودی و در نهایت به مراقبت های بعد از جراحی پلک می پردازیم.

 

جراحی زیبایی پلک فوقانی همراه با لیفت ابرو
جراحی پلک یا همان بلفاروپلاستی با برش و آرایش مجدد بافت همراه است که منجر به بروز التهاب و تجمع مایع، تورم، قرمزی و درد خفیف خواهد شد. بافت های اطراف چشم بسیار حساس و پوست این ناحیه نیز بسیار نازک می باشد.

جهت کاهش التهاب و تورم بعد از جراحی چه می توان کرد؟

بالا نگه داشتن سر

بالا نگه داشتن سر، یکی از راه های موثر در کاهش میزان تورم می باشد. در حالت دراز کش، فشار مایع درون بافت چشم افزایش می یابد. اما زمانی که می ایستید، از میزان این فشار کاسته می شود.
به همین خاطر، معمولا صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب، شاهد تشدید تورم و بهبود آن در طول روز خواهید بود و هنگام خواب، کمترین میزان تورم در ناحیه پلک ها مشاهده می شود. قرار دادن یک یا دو بالشت زیر سر هنگام خوابیدن، از تشدید تورم در طول شب پیشگیری می کند.

استفاده از کمپرس یخ

استفاده از کمپرس یخ تا دو روز پس از جراحی پلک، به کاهش تورم کمک می کند.

مصرف آنتی اکسیدان ها

مصرف بروملین، آناناس تازه و یا سایر غذاهای حاوی آنتی اکسیدان ها به تسریع روند بهبودی کمک می کند.

استفاده از عینک آفتابی

استفاده از عینک آفتابی جهت محافظت پوست اطراف پلک ها از اشعه UV، گرد و خاک و باد.

دکتر ابوالفضل رحیمی جراح و متخصص چشم و فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم از انگلستان، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. به منظور مشاوره و تعیین وقت قبلی می توانید با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۷۷۵۵۰۸ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام دکتر ابوالفضل رحیمی مراجعه نماید .

چه کارهایی را نباید انجام داد؟

سیگار کشیدن

توصیه می شود تا چهارده روز بعد از جراحی پلک، مصرف سیگار و دخانیات کنار گذاشته شود، چرا که نیکوتین موجود در سیگار باعث به تاخیر افتادن روند بهبودی می شود.

مصرف مشروبات الکلی

مصرف الکل می تواند باعث احتباس مایعات اضافی و هم چنین کند شدن روند بهبودی شود، به همین خاطر، توصیه می شود مصرف مشروبات الکلی تا حد امکان محدود شود.

ورزش کردن

ورزش کردن باعث افزایش تعداد ضربان قلب و بالا رفتن فشار خون در صورت می شود. از آن جایی که بافت های درگیر در جراحی، توانایی جبران این مورد را تا زمان بهبودی کامل ندارند، بهتر است جهت پیشگیری از بروز تورم و التهاب، از ورزش کردن، خم و راست شدن و یا بلند کردن اجسام سنگین تا زمان بهبودی کامل، خودداری شود.

آرایش کردن

هر گونه تحریک چشم می تواند باعث بروز التهاب و تشدید تورم شود. استفاده از لوازم آرایشی در نواحی اطراف چشم ها بعد از جراحی پلک ممنوع می باشد.

نتیجه گیری

نکته ای که وجود دارد این است که تورم بعد از جراحی پلک، بعد از گذشت چند هفته برطرف می شود و نتایج واقعی این جراحی قابل مشاهده خواهد بود. بیمار نیز بایستی تمامی نکات و اقدامات گفته شده از سوی پزشک را کامل رعایت کند.

برای کسب اطلاع بیشتر می توانید به بهترین جراح زیبایی پلک در تهران مراجعه نماید .

برخی از خدمات دکتر ابوالفضل رحیمی

افتادگی پلک

علت افتادگی پلک

درمان پف پلک تحتانی

 

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 1 =

Call Now Button