سوالات متداول جراحی زیبایی چشم

بیماری پس از جراحی پلاستیک پلک جهت رفع پف پلک ها که توسط جراح محترم دیگری انجام شده بود به من مراجعه کرد و شکایت از آن داشت که پس از جراحی اندازه دو چشم (فاصله بین پلک بالا و پایین) با هم تفاوت کرده است ، پس از بررسی عکس های قدیمی بیمار متوجه شدیم که اختلاف دو چشم از قبل وجود داشته است و به دلیل پف پلک و قدیمی بودن موضوع بیمار به آن توجه نکرده و پس از عمل به دلیل دقت زیاد متوجه آن شده است . یکی از وسایل خوب برای مشخص شدن عدم قرینگی بدنتان عکس های گرفته شده از خودتان به خصوص عکس های بزرگ شده و بدون روتوش است .

واقیعت این است که یکی از شایع ترین علل ناامیدی و نتیجه نگرفتن از عمل زیبایی پلک یا عمل زیبایی چشم برآورده نشدن انتظارات بیمار است .

اگرچه گاهی اوقات این مساله به خاطر نتایج ضعیف و قصور جراح است ولی علت اصلی معمولا انتظارات غیرواقع گرایانه مراجعان است .

با وجود پیشرفت های فوق العاده در جراحی زیبایی هنوز هم محدودیت هایی وجود دارد . هیجان زدگی و احساسی شدن سبب می شود که انتظارتتان غیر واقعی گردد .

متاسفانه گاهی توهم و توقعات از طرف پزشکان نیز دامن زده می شود و قول ها و وعده هایی به بیمار داده می شود که یا امکان پذیر نیست یا صد در صدی نیست .

این کارخلاف حرفه پزشکی است و مطمئنا موجب مشکلات بعدی خواهد شد .

نکاتی در مورد جراحی زیبایی چشم

اگرتصور شما این است که جراحی زیبایی زندگی شما را دگرگون خواهد ساخت ، جراحی نکنید . جراحی زیبایی یا جراحی افتادگی پلک  زندگی شما را زیر و رو نخواهد ساخت . تنها قیافه و یا ظاهر جسمانی شما را تغییر می دهد و سبب می شود درک بهتری از وجود خویش داشته باشید و احتمالا اعتماد به نفس بالاتری پیدا کنید ولی این شما هستید که زندگی تان را با افکار خود دگرگون می سازید ، نه جراحی زیبایی . اگر چنین افکاری را چه آگاهانه و چه ناآگاهانه در سر می پروانید ، مطمئنا جراحی پلاستیک و جراح و متخصص چشم و صورت نمی تواند شما را متقاعد نماید . در این صورت به جای انجام جراحی ، سعی کنید صادقانه انتظارات خود را شناسایی کنید و به مسایل واقعی موجود در زندگی تان بپردازید . مثلا به عدم قرینگی در صورت و بدن توجه کنید ، ما از کودکی صورت و ظاهر خود را دیده ایم وبه آن انس گرفته ایم ، لذا گاهی اوقات به عدم قرینگی ها در بدن توجه نداشته و اصلا متوجه آن نشده ایم .

عدم قرینگی ها بین دو طرف بدن امر شایعی است . افرادی هستند که اندازه دو چشم آن ها ، شکل ابروی آن ها و یا قسمت های دیگر بدن آن ها با هم متفاوت است . یکی از کارهای که شما ممکن است  برای آن مراجعه نمایید اصلاح عدم قرینگی ها است . البته گاهی اوقات بیمار به دلیل جراحی دیگری مراجعه می کند و تازه بعد از عمل متوجه عدم قرینگی می شود و فکر می کند که این اتفاق به علت جراحی است .

به منظور کسب اطلاعات بیشتر درزمینه انواع بیماری های چشمی باید به یک جراح پلک حاذق و باتجربه مراجعه نمایید تا شما را با انواع تشخیص و درمان های مناسب راهنمایی بفرماید، ما در این مقاله جناب دکتر ابوالفضل رحیمی را که جراح پلکی خبره می باشد را معرفی می کنیم. راههای ارتباطی با دکتر رحیمی ۰۲۱۸۸۷۷۵۵۰۸ این شماره مطب ایشان می باشد.

برخی از خدمات دکتر ابوالفضل رحیمی جراح پلک 

راه های ارتباطی دکتر ابوالفضل رحیمی جراح پلک و فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم و صورت

تلگرام دکتر ابوالفضل رحیمی: dr_a_rahim

اینستاگرام دکتر ابوالفضل رحیمی: dr_a_rahim

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۷۷۵۵۰۸

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر ابوالفضل رحیمی جراح پلک

درباره مدیر سایت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 7 + یک =

Call Now Button