09302727818 - 02188775508 info@doctor-rahimi.com
انتخاب برگه

سوال های متداول تیروئید و افتادگی پلک

سوال های متداول تیروئید و افتادگی پلک

سوال بیمار

 من چند سال پیش تیروئید داشتم تیروئیدم خوب شد ولی حالت چشمانم خوب نشد. ایا می توانید با آندوسکوپی حالت چشمانم را بهبود ببخشید؟

پاسخ پزشک

  سلام. بله

سوال بیمار

از 18 سالگی پرکاری تیروئید داشتم و به مرور چشمانم حالتی برجسته پیدا کرده است. با چند پزشک مراجعه کرده ام و با مصرف داروی یدرادیواکتیو کمی فرم چشم هایم بهتر شده است. از جراحی می ترسم امکانش راه درمان دارویی بهتری را تجویز نمایید؟ آیا با دارو درمانی برطرف می شود؟

پاسخ پزشک

بیرون زدگی چشم در صورتی که پس از دوره های درمانی و پس از ثابت شدن بیماری باقی بماند با درمان دارویی بهبود نمیابد و در صورت نیاز به اصلاح با جراحی اوربیت یا پلک قابل اصلاح میباشد.

سوال بیمار

خانمی 35 ساله هستم و چشمانی درشت دارم. از 20 سالگی دچار فلج ناگهانی نیمه چپ صورت شدم که با مراجع به پزشک مغزو اعصاب و فیزیوتراپی حدود 20 روز مشکل برطرف شد. ولی از آن زمان تا کنون چشم چپ  نسبت به چشم راست کوچکتر شده و در پلک سمت چپ احساس سنگینی می کنم. مشکل تیروئیدی و ضعف بینایی ندارم. به نظر شما علت این عارضه چیست؟

پاسخ پزشک

 پس از فلج عصب صورتی حتی پس از بهبودی نسبی گاهی اوقات تغییراتی در اندازه پلک ها و نیز حساسیت چشم بوجود می اید گاهی اوقات میتوان تصحیحاتی را انجام داد.

جراحی زیبایی پلک فوقانی و تحتانی همراه با لیفت ابرو

سوال بیمار

من دارای 35 سال هستم و از کودکی به کم کاری تیروئید مبتلا هستم . به همین دلیل زیر هر دو چشم دارای پف زیادی می باشد. روش های درمانی متفاوتی مانند مصرف برخی از کرم ها را نیز انجام داده ام . با فوق تخصص جراحی پلا ستیک مشورت کرده ام و به دلیل داشتن سن پایین نیز امکان انجام این جراحی وجود ندارد. آیا می توانم جراحی پف پلک پایین انجام دهم؟ آیا درمان دارد؟

پاسخ پزشک

توضیح درستی در خصوص انجام جراحی پف پلک تحتانی برای شما انجام نشده است. این جراحی با روش های پیشرفته قابل انجام می باشد

سوال بیمار

زیر چشمان من به دلیل ابتلا به بیماری تیروئید ورم (پف) ایچاد شده است. با این که تیروئید من بهبود پیدا کرده است ولی میزان این ورم کاهش پیدا نکرده است. می خواهم در خصوص درمان این تورم زیر چشم اطلاع داشته باشم.

دکتر ابوالفضل رحیمی جراح و متخصص چشم و فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم از انگلستان، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی می پردازد. برای انجام جراحی افتادگی پلک می توانید به دکتر رحیمی مراجعه نمایید . به منظور مشاوره و تعیین وقت قبلی می توانید با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۷۷۵۵۰۸ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام دکتر ابوالفضل رحیمی مراجعه نماید .

پاسخ بیمار

درمان بر اساس نوع و علت ان متفاوت است.به فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم مراجعه نمایید.

سوال بیمار

افرادی که به سندرو داون مبتلا هستند می توانند جراحی پلاستیک انجام دهند؟ آیا تا به حال بر روی این گروه از افراد جراحی انجام داده اید؟ سن مناسب برای انجام جراحی در این افراد چقدر است؟ بعد از کی پیگیری متوجه شدم جراح پلاستیک چشم برای انجام جراحی روی این گروه از افراد در ایران وجود ندارد. من پسری دو ساله و دارای سندروم داون هستم متشکر می شوم که پاسخ بدهید.

پاسخ پزشک

متاسفانه امکان جواب مبسوط در اینجا وجود ندارد. جواب مختصر قبلا داده شده است. اینگونه اعمال در صورت نیاز توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم امکان پذیر است.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − شش =

Call Now Button