بهترین درمان افتادگی پلک

افتادگی پلک در اصطلاح پزشکی، پتوز نامیده می شود. در برخی موارد، شدت افتادگی به حدی می رسد که منجر به بروز مشکلات بینایی و تنبلى هميشگى می شود. اگر چه افتادگی پلک در موارد خفيف آن، یک بیماری در نظر گرفته نمی شود، و بيشتر جنبه زيبايى دارد اما توصیه می شود جهت درمان حتما به پزشک مراجعه کنید.
دلایل متعددی برای افتادگی پلک وجود دارد. برخی کودکان از بدو تولد با این اختلال به دنیا می آیند. اما این اختلال به مرور زمان و با ضعیف شدن عضلات و ماهیچه های اطراف پلک و چشم ظاهر می شود .

جراحی زیبایی پلک فوقانی و تحتانی همراه با لیفت ابرو

علت افتادگی پلک

عواملی که بر عضلات، ماهیچه ها، عصب و پوست پلک تاثیر می گذارند، در بروز افتادگی پلک دخیل هستند. امکان ضعیف شدن عضلاتی که مسئول حرکت پلک به سمت بالا و پایین هستند، وجود دارد که می تواند ناشی از افزایش سن و یا آسیب و صدمات وارده باشد.
آسیب های عصبی نیز می تواند باعث افتادگی پلک شود. سندرم هورنر، از جمله آسیب های عصبی است که در صورت و چشم ها اتفاق می افتد. هر گونه آسیب و سکته مغزی، آسیب های نخاعی در بروز سندرم هورنر دخیل هستند.
برخی شرایط مانند ابتلا به دیابت (عدم توانایی بدن در تولید مناسب قند) و یا میاستنی گراویس (بیماری خود ایمنی که عضلات و اعصاب را درگیر می کند)، احتمال افتاده شدن پلک را افزایش می دهند.
سردرد خوشه ای در برخی افراد می تواند باعث افتادگی پلک شود .

درمان افتادگی پلک

هدف از جراحى كوتاه و قوى کردن عضلات و ماهیچه هایی است که مسئول حرکات پلک به سمت بالا و پایین هستند. درمان افتادگی پلک با توجه به میزان عملکرد عضلات و ماهیچه های اطراف پلک در نظر گرفته می شود. در صورتی که شدت افتادگی به حدی نباشد که منجر به بروز مشکلات بینایی شود و تاثیری بر ظاهر فرد نگذارد، معمولا درمانی از سوی پزشک تجویز نخواهد شد. در غیر این صورت، درمان که شامل جراحی می باشد، در نظر گرفته خواهد شد.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر درزمینه انواع جراحی های پلک و مراقبت های پس از آن باید به یک جراح پلک حاذق و باتجربه مراجعه نمایید تا شما را با انواع تشخیص و درمان های مناسب راهنمایی بفرمایید، به منظور مشاوره و تعیین وقت قبلی می توانید با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۷۷۵۵۰۸ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام دکتر ابوالفضل رحیمی مراجعه نماید .

جراحی افتادگی پلک

جراحی به دو صورت انجام می شود:
– جراح برشی بر روی پوست پلک فوقانی ایجاد می کند. این برش، امکان دسترسی جراح به عضلات کوچکی که پلک را بالا می برند، فراهم می کند. در پایان، برش ها جهت كوتاه و قوى شدن عضلات و بالا کشیده شدن پلک، بخیه زده می شوند.
– جراحی در پشت پلک انجام شود. در این مورد، پلک از زیركوتاه و کشیده خواهد شد. در این روش، نیازی به ایجاد برش پوستى نمی باشد.
بعد از جراحی، مراقبت ها و اقدامات لازم در اختیار بیمار قرار داده می شود. نکته ای که اهمیت دارد این است که بیمار باید جهت بررسی نتیجه جراحی، حتما به پزشک مراجعه کند. که معمولا توصیه می شود بیمار در طی روزهاى بعد از جراحی، به مطب مراجعه کند.

درباره مدیر سایت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 4 × 3 =

Call Now Button